28 września nawiązując realizowanego bloku tematycznego „Zdrowie to skarb” w naszej grupie zawitały Panie pracujące w Służbie Zdrowia. Pani Justyna – mama Hani oraz Pani Mirka – mama Mateusza, które w ramach spotkania Rodzic – Ekspert zapoznały dzieci z różnymi sposobami ochrony zdrowia utrwalając u przedszkolaków nawyki prozdrowotne.

Spotkanie rozpoczęły od przypomnienia zasad piramidy zdrowia po czym zaangażowały dzieci do pracy w grupach. Każda grupa miała za zadanie dokonać podziału produktów na zdrowe oraz nie zdrowe – wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Panie przygotowały dzieciom kolorowanki dotyczące ubioru odpowiedniego do pór roku  – za prawidłowe zaznaczenie odpowiedniego ubrania każde dziecko otrzymało w nagrodę naklejki.

Następnie przedszkolaki poznały jak prawidłowo myć ręce. Po części teoretycznej każde dziecko otrzymało „czarodziejski” mydlany płatek, którym starannie zgodnie z wcześniejszym instruktarzem umyło ręce.

Panie rozbudziły ciekawość i przełamały lęk dzieci pokazując akcesoria lekarskie takie jak: stetoskop, ciśnieniomierz, pulsoksymetr, strzykawki, wenflon oraz kroplówkę.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Przedszkolaki podziękowały  za interesującą lekcję wręczając laurki.

Przygotowały: Natalia Zarecka, Emilia Bołtryk

Opis galerii: Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci podczas przypominania zasad piramidy zdrowia. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci pracujące w grupach. Zdjęcie czwarte przedstawia Panie sprawdzające poprawność wykonania przez grupy zadania.  Na piątym zdjęciu widać jak Pani wręcza dzieciom w nagrodę naklejki. Zdjęcia 6-8 przedstawiają dzieci podczas zapoznania z kolejnym zadaniem i  wyborem ubioru odpowiedniego do danej pory roku. Na następnych trzech zdjęciach widać jak Panie wraz z grupą pokazują jak prawidłowo myć ręce, zapoznają z wyglądem bakterii. Zdjęcie 12 ukazuje przedszkolaki myjące ręce płatkiem mydlanym. Zdjęcia 13-22 przedstawiają zapoznanie dzieci z akcesoriami lekarskimi. Ostatnie zdjęcie grupowe.