Trzylatki z grupy szóstej gościły w przedszkolu leśnika – pracownika Nadleśnictwa Hajnówka. Pan Wojtek opowiedział przedszkolakom  o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Zaznaczył, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających jak również powinien dbać o rosnące w nim rośliny. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (żubra, jelenia, lisa, borsuka) zamieszkujących w naszej Puszczy Białowieskiej. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Pod koniec spotkania dzieci przygotowały portrety Pani Jesieni i w nagrodę otrzymały upominki – opaski odblaskowe i kolorowe kredki. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, podczas którego przedszkolaki poszerzyły wiedzę przyrodniczą  oraz  upominki.

Przygotowały: Renata Bartoszewicz, Justyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych pięciu zdjęciach dzieci uczestniczą w pokazie slajdów i filmów prezentujących zwyczaje wybranych zwierząt.  Następne cztery zdjęcia przedstawiają dzieci oglądające eksponaty przyniesione przez leśnika. Ostatnie dwa zdjęcia ukazują dzieci  przygotowujące prace plastyczne –  portrety jesieni.