Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych miały okazję obejrzeć na żywo występ aktorów z teatrzyku CoNieCo. Tym razem tematem przewodnim była ochrona przyrody, dbałość o czystość i porządek. Aktorzy wykorzystując różne formy teatru lalek (kukły, marionetki, przedmioty płaskie i przestrzenne z wikliny) przedstawili historię małego Staszka, który odnalazł w lesie śmietnisko, na którym skaleczył się lis. Wraz z zaprzyjaźnionym wiatrem pokonał wielką Paskudę i szczęśliwie wrócił do taty, stwierdzając, że gorszymy szkodnikami niż wróble są ci, którzy zaśmiecają las.

Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Obcowanie ze sztuką uczy wyrażania spontanicznych emocji a także dostrzegania i rozumienia wartości uniwersalnych jak dobro, piękno, prawda.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, J. Stawarz

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach widać dzieci siedzące na dywanie i krzesełkach, oglądające spektakl teatralny. Na kolejnych zdjęciach widać aktorów korzystających z marionetek podczas występu. Na kolejnych zdjęciach widać tych samych aktorów prezentujących spektakl przed dziećmi z budynku filii przedszkola.