26 października przedszkolaki z grupy szóstej i siódmej uczestniczyły w spotkaniu z policjantką KPP w Hajnówce, panią Pauliną Pawluczuk Kośko. Spotkanie poświęcone było zasadom zachowania w kontakcie z osobą obcą i miało na celu wyrobienie u dzieci odpowiednich postaw w stosunku do obcych, np.: jak się zachować, gdy do drzwi puka ktoś obcy, gdy zostaną zagadnięte przez osobę obcą, nie wsiadania do samochodu z nieznajomym, nie przyjmowania prezentów itp. Pani Paulina przybliżyła dzieciom zagrożenia, na które mogą być narażone w różnych miejscach i sytuacjach  a następnie podała sposoby radzenia sobie z nimi. Tłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia, jak również w jaki sposób wzywać pomoc. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za poświęcony czas oraz bardzo ciekawe i ważne dla przedszkolaków spotkanie.

Przygotowały: Renata Bartoszewicz, Beata Sakowska.

Opis galerii zdjęć: Osiem pierwszych zdjęć ukazuje dzieci uczestniczące w prelekcji pani policjantki; na następnych dwóch widać dzieci podczas zabawy „Uwaga-obcy niebezpieczny”; kolejne dwa przedstawiają dzieci wręczające laurkę i pozujące do pamiątkowego zdjęcia;  na trzech ostatnich przedszkolaki kolorują obrazki policjanta i dziewczynki proszącej o pomoc.