W związku z realizacją w grupie piątej programu profilaktycznego,, Bezpieczny Przedszkolak” dzieci tej grupy uczestniczyły w przedstawieniu pt. ,,O ograniczonym zaufaniu do nieznajomych”, które odbyło się 26 października w HDK i było oparte na bajkach znanych dzieciom. Podczas całego seansu przedszkolakom towarzyszył funkcjonariusz policji, który wcielił się w rolę narratora. Dzieci oglądając przedstawienie utrwalały sobie właściwe postawy w stosunku do osób nieznanych a poznanych w świecie realnym i wirtualnym. Udział policjanta w tym spotkaniu sprawił, że dzieci zrozumiały jak ważny jest ten temat.
Miłym akcentem spotkania było obdarowanie każdego dziecka książeczką o tematyce bezpieczeństwa.

Przygotowały: Ewa Anchimiuk, Asia Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać całą grupę sześciolatków ustawioną na holu głównym Hajnowskiego Domu Kultury. Na kolejnych zdjęciach dzieci zajmują miejsca w sali kolumnowej i oczekują na rozpoczęcie przedstawienia. Kolejne zdjęcia ukazują pana policjanta stojącego na scenie wcielającego się w rolę narratora opowiadającego kolejne slajdy prezentacji.