Przedszkolaki z grupy trzeciej starają się dbać o swoje ząbki, toteż bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez panią stomatolog Martę Tomaszuk, ciocię naszego Adasia. Z uwagą i zainteresowaniem słuchały, co zagraża naszym ząbkom i w jaki sposób należy o nie dbać. Dzieci z ciekawością oglądały model jamy ustnej i chętnie kolorowały obrazek przedstawiający ich sprzymierzeńca w walce o zdrowy uśmiech: szczoteczkę. Następnie przyszedł czas na część praktyczną, podczas której dzieci uczyły się, jak prawidłowo należy dbać o higienę jamy ustnej myjąc zęby pod kierunkiem pani stomatolog. Na pamiątkę nasze przedszkolaki otrzymały kolorowe naklejki Dzielnego Pacjenta.

Serdeczne podziękowania za miłą atmosferę spotkania i wiedzę przekazaną w ciekawy sposób kierujemy do Pani Marty i Pani Basi! To był niezapomniany dzień!

Przygotowały: K. Litwiniec – Burnecka, Z. Kajdewicz

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach widoczne są dzieci siedzące na dywanie i słuchające pani stomatolog. Na trzech kolejnych zdjęciach dzieci zapoznają się z modelem jamy ustnej i różnymi szczoteczkami. Trzy następne zdjęcia przedstawiają ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem modelu jamy ustnej. Trzy kolejne zdjęcia wykonane zostały podczas prezentowania i omawiania narzędzi stomatologicznych. Zdjęcie trzynaste przedstawia dzieci podczas pracy nad kolorowaniem szczoteczki. Zdjęcia czternaste i piętnaste wykonano przedszkolakom w trakcie mycia zębów. Na zdjęciu szesnastym widoczne są panie odbierające laurkę z rąk dzieci. Zdjęcie ostatnie wykonano dzieciom podczas otrzymywania naklejek.