Choć za oknami przedszkola od rana padał deszcz, w sali grupy trzeciej było wesoło, radośnie i pomarańczowo! Dynie w jesiennych kolorach zagościły w naszym kąciku tematycznym jako bohaterki dnia, bo obchodziliśmy Święto Dyni. Dzieci dowiedziały się na ich temat wielu ciekawostek i chętnie brały udział we wszystkich dyniowych zabawach. A na pamiątkę tego miłego dnia zabrały do domów śliczne jesienne witraże, własnoręcznie wyklejone jesiennymi liśćmi.

Bardzo serdecznie dziękujemy Mamom z naszej Trójki Grupowej: mamie Tymka Sz. i mamie Zosi Sz. za przygotowanie wspaniałych warsztatów plastycznych i pysznych dyniowych babeczek! Dziękujemy też mamie Hani A. i Grzesia Z. za przyniesienie pięknych dyń. To był przyjemny dzień pełen wrażeń!

Nauczycielki grupy: Zofia Kajdewicz i Kinga Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia nauczycielkę witającą dzieci na obchodach Święta Dyni. Dwa następne zdjęcia wykonano w trakcie zabawy „Dynia krąży w koło…” i wypowiadania słów rymowanki. Trzy kolejne zdjęcia ukazują zabawę inspirowaną wierszem. Na dwóch następnych zdjęciach widoczne są dzieci w trakcie zabawy ruchowej w kręgu. Zdjęcie dziewiąte i dziesiąte poświęcone jest zabawie matematycznej – układanie dyń według wielkości. Zdjęcie jedenaste wykonano podczas zabawy ruchowej. Trzy następne zdjęcia ukazują zabawy badawcze z dynią. Na siedmiu kolejnych zdjęciach widoczne są dzieci w trakcie wykonywania dyniowych witraży i dyniowego poczęstunku. Dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają radosne dzieci po zakończeniu zabaw.