Jesień, to czas, kiedy dzieci mogą wykorzystywać do zabaw kreatywnych, różne tworzywo przyrodnicze. Tym razem wybraliśmy różnorodne ziarna i liście. Z ziarenek powstały ziarenkowe mandale – piękne kompozycje na podkładzie z plasteliny, natomiast z klonowych liści nawlekanych na patyczki – liściasta gąsienica, a z dębowych liści – jeżyk. Podczas tych zabaw plastycznych dzieci bardzo zaangażowały się. Wielozmysłowo poznawały tworzywo przyrodnicze, wzbogacały słownik, uczyły się, jak można je wykorzystać i ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność rączek.  Dziecięce prace sprawiły im moc radości. Nieco wcześniej malowały też kamienie farbami plakatowymi i ozdabiały plasteliną, zamieniając je w ciekawe zwierzątka. Swymi wytworami dzieci udekorowały przedszkolną szatnię i korytarzyk przy sali.

Przygotowała: Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach widać dzieci siedzące przy stolikach i tworzące ziarenkowe mandale. Na piątym powstałe prace wyeksponowane są na podokiennym parapecie. Na kolejnych trzynastu zdjęciach widać dzieci tworzące z liści liściaste zwierzątka: gąsienicę i jeża. Dziewiętnaste zdjęcie przedstawia gotowe prace z liści w przedszkolnej szatni.