Trzylatki z grupy pierwszej uczestniczyły w zabawach sensorycznych pobudzających zmysły. Do zabawy zaprosiły grupę czterolatków. Zafarbowały wodę z olejem na czerwono i obserwowały płyn z oczkami poruszając butelką. Wrzuciły do niej tabletkę musującą i przekazywały z rąk do rąk wzburzoną substancję. Brały udział w zabawach zręcznościowych przenosząc kubek z czerwoną wodą po torze z folii bąbelkowej do miski, gdzie przelewały wodę z kubka do kubka. Trzylatki przygotowały również masę kisielową, do której zostały wrzucone czerwone żelki i ryż preparowany. Dzieci wyciągały palcami smakołyki, ćwicząc przy okazji chwyt pęsetowy. Czterolatki w tym czasie wykonywały dzieła sztuki malując  po kartce palcem maczanym w ketchupie. Zabawy było co nie miara…

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach dziewczynka wraz z nauczycielką siedzą na dywanie i przygotowują mieszankę z wody, oleju i czerwonego barwnika. Kolejne zdjęcie przedstawia podawanie butelki z rąk do rąk, potrząsanie i obserwowanie wzburzonej wody. Na kolejnych zdjęciach dzieci przenoszą po torze kubek z czerwoną wodą i przelewają wodę do drugiego kubka. Kolejne cztery zdjęcia przedstawiają dzieci, które wsypują kisiel do wody i mieszają do momentu aż powstanie masa kisielowa. Następnie widać jak czterolatki siedzą przy stolikach i zaczynają malować palcami maczanymi w ketchupie. Na kolejnych zdjęciach nauczyciel wrzuca do masy żelki i ryż a dzieci paluszkami wyjmują smakołyki. Następnie widać jakie dzieła sztuki wykonały czterolatki. Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają dalsze zabawy dzieci w kisielu.