Dzieci czekały na przyjście mroźnej , śnieżnej zimy, ponieważ wszyscy lubią zabawy na śniegu i lodzie, jazdę na sankach, łyżwach i nartach. Jednak nie zawsze takie przyjemne zimowe zabawy kończą się dobrze.

Aby poznać niebezpieczeństwa związane z zimą  przedszkolaki z grupy VII wybrały się na zajęcia w sali edukacyjnej  Komendy Policji w Hajnówce. Przygotowała je i poprowadziła mama- policjantka p. Paulina Pawluczuk- Kośko wspólnie z p. Justyną Kruszewską.

Podczas zabaw edukacyjnych dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na lodzie, w jakie części ciała można celować śnieżkami, w jakim miejscu bezpiecznie zjeżamy na sankach i nartach, gdzie można lepić bałwanka. Czterolatki wysłuchały zimowego opowiadania o swojej ulubionej bohaterce Koci Kici.

Następnie dzieci dekorowały bombkami świąteczne drzewko. W pewnym momencie w okno zapukał zupełnie niespodziewany gość- najprawdziwszy Święty Mikołaj. Dzieci zaprosiły go do środka i pięknie wyrecytowały wiersz o Świętym Mikołaju. Kolejną zabawą był kwiz i każde dziecko losowało pytania z zakresu bezpieczeństwa. W nagrodę za poprawną odpowiedź otrzymywało upominek z rąk Świętego Mikołaja.

Przedszkolaki były zachwycone taką formą zdobywania wiedzy o bezpiecznej zimie i z pewnością odwiedzą jeszcze to przyjazne dzieciom miejsce.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Paulinie Pawluczuk- Kośko i p. Justynie Kruszewskiej za wprowadzenie dzieci w arkana wiedzy o bezpiecznych zimowych zabawach.

Opracowanie Beata Sakowska i Dorota Jurczuk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają dwie panie policjantki rozmawiające z dziećmi na tle tablicy z napisem Bezpieczna Zima. Na następnym zdjęciu panie czytają książeczkę . Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na dywanie i słuchające czytanego opowiadania. Następne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci wieszające bombki na choince. Kolejne zdjęcie przedstawia Mikołaja za oknem. Na następnym zdjęciu Mikołaj wchodzi i wita się z dziećmi. Kolejne zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przed  Świętym Mikołajem. Kolejne zdjęcie przedstawia dzieci wraz z panią policjantką i Mikołajem podczas kwizu o bezpieczeństwie. Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają dzieci pozujące do pamiątkowego zdjęcia wraz z paniami policjantkami i Mikołajem.