W ostatnich dniach trzylatki z grupy szóstej  brały udział w zajęciach na temat kuchni. Poznały zawód kucharki, segregowały naczynia i przedmioty potrzebne w pracy kucharza, nazywały je korzystając z dostępnych w sali zabawek, badały sensorycznie produkty spożywcze oraz bawiły się do piosenki pt. „Z mamą w kuchni” , brały udział w zabawach ruchowych. Zapoznały się również z wagą szalkową – podejmowały próby ważenia różnych produktów. W przedszkolnej kuchni, którą odwiedziły,  dzieci oglądały sprzęt kuchenny i z zainteresowaniem słuchały pani kucharki, która opowiadała co należy do jej obowiązków. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że nasze panie kucharki gotują im pyszne i zdrowe posiłki oraz obiecały, że będą wszystko zjadały. Na uwieńczenie działań związanych z tematem kuchni trzylatki samodzielnie upiekły pyszny i zdrowy chleb.

Przygotowały: Renata Bartoszewicz, Justyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych pięciu zdjęciach ukazane są dzieci podczas zabaw i  zajęć o tematyce kuchennej,   następne dwa zdjęcia przedstawiają wizytę w przedszkolnej kuchni. Trzy kolejne zdjęcia przedstawiają zabawy z wagą. Na  siedmiu  ostatnich zdjęciach widać dzieci uczestniczące w zajęciach kulinarnych – pieczenia chleba.