Realizując tematykę: „Poznajemy różne zawody” przedszkolaki z grupy dziewiątej odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Hajnówce, gdzie zostały zapoznane ze specyfiką pracy strażaka. Podczas zajęć w sali edukacyjnej „Ognik” dzieci dowiedziały się o tym, jakie zagrożenia występują w życiu codziennym i jak im zapobiegać. Ćwiczyły również telefoniczne wezwania straży do wybranego zdarzenia. Najwięcej radości dostarczyło dzieciom oglądanie wozów strażackich oraz ich wyposażenia. Przedszkolaki miały również możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się, że podczas akcji liczy się każda minuta. Dzieci wróciły z wycieczki pełne niezapomnianych wrażeń i jeszcze przez dłuższy czas opowiadały o tym wydarzeniu. Prawie każdy chłopiec chce w przyszłości zostać strażakiem.

Dziękujemy serdecznie strażakom za ciekawą lekcję z zakresu bezpieczeństwa, a Panu Piotrowi Iwaniuk – tacie naszego Łukaszka za poświęcony czas i relację zdjęciową z wycieczki.

Link do fotorelacji: https://photos.app.goo.gl/W9N5ffZRCntvpRR4A

Przygotowała: Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia od 1 do 6 przedstawiają dzieci podczas zajęć w sali edukacyjnej „Ognik”.Zdjęcia  od 7 do 22 ukazują dzieci podczas oglądania sprzętu strażackiego i wozów strażackich.Na zdjęciu 23 widać całą grupę dzieci stojąca przed budynkiem Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce.