Z okazji Dnia Wody czterolatki zostały zaproszone do sali trzylatków, by wspólnie świętować ten dzień. Dzieci brały udział w zabawach paluszkowych, tanecznych i sprawnościowych. Obejrzały teatrzyk sylwet w wykonaniu pani Ewelinki i odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu. Odgadywały zagadki słowno- obrazkowe związane z przeobrażaniem się wody i występowaniem w przyrodzie w różnej postaci. Łapały magnesami rybki i przenosiły je do obręczy w odpowiednim kolorze. Brały udział w zabawach badawczych wlewając różne substancje do wody i sprawdzając jej kolor i zawiesistość oraz wyławiały szczypcami nakrętki z wody. Na koniec wszystkie dzieci wypiły po kubku wody i wysłuchały wierszy dzieci biorących udział w konkursie recytatorskim pt. „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk, B. Dmitruk

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i biorą udział w zabawie paluszkowej powtarzając za nauczycielem rymowankę. Następnie oglądają teatrzyk sylwet w wykonaniu nauczycielki. Tańczą w rytm muzyki poważnej. Kolejne cztery zdjęcia przedstawiają zagadki słowno- obrazkowe. Następnie dzieci biorą udział w zabawie integracyjnej do piosenki „Wyspa” oraz w zabawie ruchowo- naśladowczej z wykorzystaniem chusteczek. Na kolejnych dwóch zdjęciach dzieci biorą udział w zabawie sprawnościowej, podczas której przenoszą za pomocą magnesów rybki do odpowiednich kół. Na zdjęciu piętnastym dzieci tańczą do piosenki angielskiej „Crocodile”. Następne sześć zdjęć przedstawia udział dzieci w zabawach z wodą: dzieci wlewają różne substancje i sprawdzają zawiesistość; przelewają wodę pipetką z jednego pojemnika do drugiego; wyławiają szczypcami nakrętki. Następnie dzieci tańczą do znanych im piosenek a następnie piją wodę. Przedostatnie zdjęcie przedstawia Adę i Aleksandra recytujących wiersze o wodzie. Na ostatnim zdjęciu wszyscy pozują do wspólnej fotografii.