Z okazji Dnia Kolorowej Skarpetki 22.03.2023 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie integracyjne. Dzieci z grupy V zaprosiły do wspólnej zabawy uczniów z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce.  W trakcie spotkania pod tytułem „Niesamowite przygody przedszkolnych skarpetek”, sprawdziliśmy, że skarpetki wrzucane do pralki narażone są na różne wypadki. Już teraz dzieci wiedzą, że niektóre z nich przenoszą się w nieznany człowiekowi wymiar i w magiczny sposób giną na wieki w „Czarnej dziurze – pralce”. Dzieci podczas skarpetkowej podróży usprawniały motorykę małą i dużą, orientacje w schemacie ciała, stymulowały zmysł dotyku, kształtowały zdolność własnych reakcji na dotyk. Wykonały pracę plastyczną – skarpetkowy magnez według własnego pomysłu. Głównym celem zajęć było uwrażliwianie przedszkolaków na potrzeby dzieci niepełnosprawnych. Szanowanie emocji oraz respektowania potrzeb własnych i innych uczestników zabaw wyrażanych poprzez ruch i taniec. Na koniec spotkania dzieci zajadały się pysznymi piernikami oczywiście w kształcenie skarpetek. Spotkanie przebiegało w atmosferze pełnej szacunku i życzliwości. Pragniemy jeszcze raz podziękować dzieciom i nauczycielom z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce za chęć współpracy i przyjęcie zaproszenia od przedszkolaków. Mamy nadzieję, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie i jeszcze nie raz będziemy Was gościć w progach naszego Przedszkola.

Przygotowała: K. Łysakowska, I. Kuryś, J. Suchodoła, U. Kiryluk

Zdjęcia wykonała: J. Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Trzy pierwsze zdjęcia przedstawiają zebranych uczestników imprezy, siedzących na dywanie w kole. Następnie pani logopeda prezentuje książki tematycznie związane z uroczystością. Fotografie od szóstego do osiemnastego przedstawiają dzieci w trakcie zabawy ścieżką sensoryczną. Następnie dzieci i nauczyciele biorą udział w zabawach taneczno – ruchowych. Na kolejnych zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i kolorują magnesy. Na koniec degustują pierniczki w kształcie skarpetek. Ostatnie zdjęcie przedstawia wszystkich uczestników siedzących w kole prezentujących na nogach skarpetki nie do pary.