Wszystkie grupy przedszkolne brały udział w akcji ekologicznej „Sprzątamy dla Polski”, podczas której dzieci spacerowały, obserwowały otoczenie i zbierały nieczystości w pobliżu przedszkola, w parku i na Miejskim Placu Zabaw. Przedszkolaki założyły rękawice dzięki czemu bezpiecznie mogły podnosić rozrzucone śmieci. Przy okazji od razu segregowały je do odpowiednich worków. Celem akcji było kształtowanie postawy proekologicznej; rozumienie potrzeby dbania o ład i porządek w najbliższym otoczeniu i dostrzeganie zmian na skutek podjętych czynności.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk, Z. Kajdewicz, A. Lipczyńska, J. Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na wszystkich zdjęciach widać dzieci podzielone na grupy, zbierające śmieci w swoim najbliższym otoczeniu. Dzieci wrzucają śmieci bezpośrednio do koszy lub przygotowanych worków. Mają założone niebieskie rękawiczki, które pozwalają im bezpiecznie i aktywnie działać.