W ostatni dzień września, dzieci z grupy piątej odbyły spotkanie z leśnikiem, panią Agnieszką Ginszt z Nadleśnictwa Hajnówka, która opowiadała dzieciom o drzewach. Sześciolatki rozpoznawały gałązki po liściach czy igłach i podawały nazwy drzew rosnących w naszym mieście. Dotykały i porównywały gałązki i liście, podając elementy, którymi się różnią. Opisywały wygląd wybranych pni drzew oraz liczyły słoje wyznaczając wiek drzewa. Pani Leśnik zmierzyła sznurkiem objętość wszystkich dzieci razem porównując ten wynik do najgrubszego pnia drzewa jakim jest dąb. Przeczytała dzieciom książkę pt. „Lenka i magiczne drzewo” dając powód do rozmowy na temat wartości jaką stanowi dla nas drzewo. Podarowała dzieciom pięć sadzonek brzóz, które rodzice zabrali do domu. Sześciolatki w zamian za ciekawe zajęcia podarowały laurkę i zaśpiewały piosenkę „W Kasztanowym mieście”.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach dzieci siedzą na dywanie w kole. Pani leśnik pokazuje różne rodzaje szyszek, gałązki z liśćmi i igłami; opowiada dzieciom o rodzajach drzew posiłkując się tablicami pokazowymi. Na kolejnych zdjęciach dzieci liczą słoje na piankowych pniach drzew. Następnie stoją w skupisku a pani leśnik mierzy sznurkiem objętość dzieci. Na kolejnych zdjęciach pani leśnik czyta dzieciom książkę Ireny Landau „Lena i magiczne drzewo”. Następnie jeden z chłopców wręcza pani Agnieszce laurkę. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w kole, na środku dywanu znajdują się szyszki, żołędzie, kasztany, gałązki drzew i sadzonki brzozy.