Przedszkolaki wiedzą, że nasza planeta jest najcenniejszym skarbem i potrafią o nią dbać. Mimo, że Światowy Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz w roku, nasze ekologiczne nawyki staramy się wdrażać codziennie. Gasimy światło, gdy wychodzimy z pomieszczenia, oszczędzamy papier podczas rysowania, myjąc zęby zakręcamy wodę, dbamy o nasze zabawki a także segregujemy śmieci. Sadzimy rośliny i je pielęgnujemy, chętnie włączamy się w Akcje Sprzątania Świata, wspólnie z leśnikami poznajemy otaczającą nas przyrodę. Wiemy, że dbając o środowisko, dbamy o siebie. Dlatego, dbajmy o naszą planetę codziennie!

Przygotowały: K. Litwiniec – Burnecka, K. Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciu pierwszym widoczna jest dziewczynka i nauczycielka podczas zadania z wykorzystaniem wirtualnej maty do kodowania (układanie dyktanda graficznego). Dwa kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci i nauczycielkę w trakcie zabawy ruchowej. Na następnych dwóch zdjęciach widoczne są dzieci oglądające prezentację multimedialną. Cztery kolejne zdjęcia wykonano dzieciom podczas ćwiczeń artykulacyjnych. Pięć następnych zdjęć poświęcono zabawie dydaktycznej w której dzieci określały, czy sytuacje sprzyjają czy nie sprzyjają środowisku. Ostatnie zdjęcie ukazuje dzieci opracowujące eko-kodeks.