Jak możemy pomóc naszej  Ziemi. Na pewno dbając o to żeby ścieki z naszego miasta zostały odpowiednio  oczyszczone i nie zagrażały środowisku naturalnemu. Dzieci z gr. V  już o tym wiedzą. W tym celu udały się do Oczyszczalni Ścieków w Hajnówce, aby zobaczyć jak ten proces wygląda. Poznały poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii. Zobaczyły też jak bardzo woda jest przez ludzi zanieczyszczana i ile pracy trzeba włożyć, aby ją oczyścić.

Dziękujemy p. Agnieszce mamie Filipa i p. Pawłowi  za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć oraz upominki, które bardzo ucieszyły dzieci.

Przygotowały: U. Kiryluk, J. Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na ławce przystanku autobusowego. Na kolejnych zdjęciach widzimy dzieci podczas zajęć edukacyjnych na temat poszczególnych etapów oczyszczania wody.