2 czerwca w naszym przedszkolu odbył się III Piknik Rodzinny pod hasłem „W Świecie Baśni i Bajek”. W ramach pikniku czekało na dzieci i rodziców mnóstwo atrakcji. Każdy mógł bawić się w bajkowych zakątkach przygotowanych przez nauczycielki przedszkola, jak i na stanowiskach samoobsługowych. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Panią Dyrektor (która jako bajkowa wróżka rzuciła czar wspaniałej zabawy), zgromadzone rodziny ruszyły zapoznać się z rozmieszczonymi na całym placu atrakcjami. Czekały na nich między innymi: „Zabawy z Bolkiem i Lolkiem”, „Kraina Baniek”, „Bajkowy Namiot”, „Zabawy z Kopciuszkiem”, „Bajkowa szafa”, a także domek „U Baby Jagi”. W malowaniu twarzy dzieciom w „Salonie Królewny Śnieżki”, w budowaniu „Bajkowych Zamków” oraz w innych bajkowych kącikach nasze nauczycielki wsparły wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Cure pod opieką Pani Małgorzaty Sadowskiej. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli wyczarować fanty z Czarodziejskiego Kapelusza i skosztować „Małe co nieco u Kubusia” – słodkości przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków i kiełbasek upieczonych przez Panie kucharki.

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto włączył się w przygotowania do naszego pikniku i ofiarował swój czas, aby wspólnie zorganizować tak wspaniałe przedsięwzięcie:

– Pani Sylwii Iwaniuk za słodkości

– piekarni Podolszyńscy za pieczywo

– Rodzicom z wszystkich grup – za zorganizowanie słodkiego poczęstunku

– Panu Michałowi Drozd, Justynie i Mariuszowi Salińskim – za udostępnienie namiotów i parasoli

– Pani Krystynie i Karolowi Niecieckim – za wypożyczenie strojów lwa i misia

– Pani Małgorzacie Sadowskiej oraz wolontariuszkom za poświęcenie czasu dla naszych kochanych przedszkolaków i uatrakcyjnienie pikniku swoimi zdolnościami animatorskimi.

Cieszymy się, że mogliśmy dać rodzinom należącym do naszej przedszkolnej społeczności możliwość spędzania wspólnego czasu w tak niecodzienny i atrakcyjny sposób, w otoczeniu bajek i baśni. Pomimo nieco gorszej pogody, radość i uśmiech wszystkich uczestników utwierdził nas w przekonaniu, że „Nie ma złej pogody – jest tylko nie odpowiednie ubranie” – a nasi rodzice byli przygotowani na wszystko!

Mamy nadzieję, że sprawiliśmy w tym dniu wiele radości i każdy z uczestników nie może się doczekać następnego pikniku. Do zobaczenia za rok! A tymczasem zapraszamy do oglądania zdjęć w mini-galerii pod artykułem oraz szerokiej bazy fotografii pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1NvTml-m0fYzWI4X1U8I71KfCD47cNTBI?usp=drive_link

Przygotowały: M. Saadon, M. Maciuka, J. Stawarz, R. Bartoszewicz, E. Kiprianiuk, B. Dmitruk

Zdjęcia: A. Kojło, I. Zaniewska-Ciep

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia rozpiskę atrakcji dostępnych na pikniku. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają przywitanie zgromadzonych gości przez Dyrekcję i Organizatorki. Zdjęcia od czwartego do trzydziestego przedstawiają rodziny korzystające z przygotowanych atrakcji. Na przedostatnim zdjęciu widać częstowanie się poczęstunkiem w sali, a na ostatnim spożywanie go przy stolikach na tarasie.