Na początku czerwca odbyły się zajęcia logopedyczne w grupach dzieci trzyletnich pt.: „Zabawy z muzyką i z dźwiękiem – zajęcia muzyczno – logopedyczne”. Głównym celem spotkania było usprawniania aparatu artykulacyjnego, doskonalenie słuchu fonemowego, kształtowanie pamięci słuchowej dziecka, oraz poznanie podstawowych instrumentów muzycznych. Dzieci podczas zabawy „Domowa orkiestra” za pomocą instrumentów odtwarzały tekst piosenki, obgadywały dotyczące utworu zagadki oraz ćwiczyły pamięć słuchową. Piosenka której się uczyły zawierała w sobie trudne słowa i sylaby przy których dzieci ćwiczyły aparat mowy. Poznały także zabawę paluszkową „Orkiestra na 10 palców” usprawniały wtedy motorykę małą. Na koniec dzieci bawiły się w memo instrumenty przy użyciu maty do kodowania. Po znalezieniu pary dzieci miał za zadanie dokonać analizy syntezy głosowej  odszukanego wyrazu. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, a dzieci wykazały się niesamowitą z pamięcią słuchową.

Przygotowała: Katarzyna Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia przedstawione w galerii przedstawiają nauczyciela siedzącego na dywanie wśród dzieci. Nauczyciel pokazuje przedszkolakom instrumenty nazywa je, gra na nich. Dzieci uczą się treści piosenki i grają w jej rytm, wykonują zabawy paluszkowe.