W dniu 13.09.2023 r wszystkie grupy z filii uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszką KPP w Hajnówce. Zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się w przedszkolu, poznały i utrwalały zasady bezpieczeństwa w przedszkolu i w drodze do przedszkola. Pani policjantka omawiała zasady ruchu drogowego, zasady poruszania się pieszych po ulicy oraz właściwe zasady sygnalizacji świetlnej, odpowiedzialnego stosowania się do znaków i sygnałów drogowych. Dzieci dowiedziały się również, w jakich miejscach można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Było to wszystko uwieńczone spacerem na skrzyżowanie ulic.

Wszystkim podjętym działaniom towarzyszyła Hajnowska Telewizja Kablowa, która nagrywała pracę policjantek z naszymi przedszkolakami. Nagranie zostanie wyemitowane w najbliższy piątek 22.09.2023r we Fleszu Tygodnia.

Serdecznie zapraszamy!!!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Szymona – Pani Paulinie Pawluczuk – Kośko.

Bardzo dziękujemy reporterce Pani Wiolecie oraz operatorowi Panu Adamowi za przybliżenie dzieciom zawodu reportera oraz operatora kamery.

Przygotowały: Dorota Jurczuk, Basia Markiewicz,  Justyna Stawarz, Emilia Bołtryk

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach 1 – 5, widać policjantki rozmawiające z naszymi najmłodszymi dziećmi z grupy szóstej o bezpiecznej drodze do przedszkola oraz o podstawowych znakach drogowych. Kolejne zdjęcia 6 – 14 ukazują grupy przedszkolne podczas spaceru zgodnie z poznanymi zasadami bezpieczeństwa. Na kolejnych zdjęciach 15 – 16 widać dzieci kolorujące tematyczne kolorowanki od policjantek. Zdjęcia 17 – 20 ukazują dzieci oglądające kamerę oraz trzymające mikrofon.