Czterolatki z grupy drugiej wróciły po wakacjach pełne nowych doświadczeń i przeżyć. Szybko odnowiły swoje przyjaźnie w grupie i przyjęły do swego grona nowoprzybyłe dzieci. Wspólne zabawy i tematy rozmów na nowo zespoliły grupę. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznawały zapis swoich imion, rozpoznawały duże i małe litery, dzieliły imiona na sylaby, przeliczały liczbę liter. Poznały zasady obowiązujące w grupie przedszkolnej i obiecały ich przestrzegać. Wykonały plakat z imionami na którym odbiły dłonie maczane w farbie plakatowej. Dużo czasu czterolatki spędzały na podwórzu. Chętnie korzystały z urządzeń terenowych, bawiły się w chowanego i berka.; rzucały piłkami do celu.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, Urszula Michaluk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach dzieci bawią się w sali wybranymi zabawkami. Na kolejnych trzech zdjęciach czterolatki oglądają zapis graficzny swych imion, przeliczają litery. Kolejne pięć zdjęć przedstawia dzieci siedzące na dywanie przy pani, która opisuje sytuacje na ilustracjach i przedstawia zasady obowiązujące w przedszkolu. Na kolejnym zdjęciu dzieci łączą swe dłonie i obiecują przestrzegać reguł. Kolejne cztery zdjęcia przestawiają plakat wykonywany przez dzieci. Na ostatnich zdjęciach widać zabawy na placu przedszkolnym.