W dniu 20.09.2023 grupa druga miała przyjemność gościć funkcjonariuszkę KPP w Hajnówce, panią Paulinę Pawluczuk-Kośko. Dzieci miały okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz sposoby reakcji w przypadku różnych zagrożeń. Pani Policjantka przybliżyła zasady ruchu drogowego, w tym również zasady poruszania się przez pieszych. Swoją wiedzę dzieci mogły wprowadzić w życie wspólnie przechodząc przez przejścia dla pieszych. Dotarły również na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, dzięki czemu potrafią się stosować do poszczególnych znaków drogowych oraz kolorów występujących na sygnalizatorze. Pani Policjantka zakomunikowała dzieciom także, w jaki sposób korzystamy z przystanków autobusowych. Zaapelowała również o niezaśmiecanie środowiska, wykorzystując do tego licznie występujące kosze na śmieci w drodze do przedszkola i nie tylko. Na koniec naszej miłej wycieczki dzieci otrzymały tematyczne kolorowanki, a dzieci pięknie podziękowały Pani Policjant za tak owocne spotkanie.

Serdecznie dziękujemy!

Przygotowały: Urszula Michaluk, Iwona Zaniewska-Ciep

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia od 1 do 8 przedstawia Panią Policjant, która rozmawia z dziećmi przedstawiając wybrane znaki drogowe oraz barwy występujące na sygnalizatorze. Mówi również o istocie noszenia odblasków podczas wieczornych spacerów. Zdjęcia od 9 do 23 przedstawiają wycieczkę po mieście poczynając od przejścia dla pieszych, przystanku autobusowego aż po skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Zdjęcia od 24 do 26 ukazują podsumowanie spotkania oraz podziękowanie za wspólnie spędzony czas.