Nasze sześciolatki doskonale potrafią wykorzystywać w zabawie, ale również w zadaniach edukacyjnych narzędzia cyfrowe i programistyczne. Nauczyciele z Niemiec obserwowali zabawę i pracę dzieci z grupy czwartej, które odkodowywały zakodowany obrazek na wirtualnej macie do kodowania używając przy tym tablicy interaktywnej, układały trasę Ozobotom Bit z pomocą drewnianych puzzli, zbierały grzyby jadalne z wykorzystaniem Photona, budowały pojazdy którymi mogły sterować, a także układały wieżę z użyciem kolorowych kubeczków.

Przygotowały: K. Litwiniec – Burnecka, M. Saadoon, K. Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Pierwsze trzy zdjęcia wykonano dzieciom podczas układania trasy Ozobotowi Bit z pomocą drewnianych puzzli. Kolejne trzy zdjęcia ukazują zabawę dydaktyczną „Zbieranie grzybów jadalnych” z użyciem Photona. Na trzech następnych zdjęciach widoczne są dzieci budujące z klocków pojazdy. Zdjęcie dziesiąte przestawia chłopców sterujących zbudowanym pojazdem. Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają dziewczynki budujące wieżę z użyciem kolorowych kubeczków.