W czwartek, 14 września, w grupie trzeciej odbyły się zajęcia pokazowe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii dla gości z zaprzyjaźnionego przedszkola „Brückengruppe” z Hattstedt w Niemczech. Dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej z wykorzystaniem znaków drogowych wyświetlanych na tablicy interaktywnej. Tablica została wykorzystana również do zabawy matematycznej z kodowaniem, podczas której pomagaliśmy rowerzyście dotrzeć do domu. Najwięcej emocji wywołało przeprowadzanie przez przejście dla pieszych robotów: Photona i Codey Rocky’ego. Na koniec zajęć dzieci kolorowały sygnalizatory: w przypadku zadowolenia z zajęć na zielono, a jeśli się nie podobały – na czerwono. Zajęcia spotkały się z tak dobrym przyjęciem, że w pojemniczkach zabrakło zielonych kredek, ale dzieci nie poddały się, ani nie musiały czekać na swoją kolej: wykorzystały sposób uzyskania zielonego przez połączenie niebieskiego z żółtym. Dodatkową atrakcją po zajęciach było wspólne świętowanie z gośćmi urodzin naszej przedszkolaczki – Leny. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu urodzinowej piosenki w języku niemieckim w wykonaniu nauczycieli z Hattstedt:

Dziękujemy za miłą wizytę!

Przygotowała: E. Kiprianiuk, zdjęcia: M. Saadoon

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia powitanie dzieci i gości na zajęciach. Na drugim zdjęciu dzieci biorą udział w zabawie orientacyjno-porządkowej, której zakończenie przedstawia zdjęcie trzecie. Zdjęcia 4-9 ukazują zabawę z kodowaniem z wykorzystaniem wirtualnej maty do kodowania i jej papierowych kopii. Na zdjęciach 10-16 widać dzieci przeprowadzające roboty przez przejście dla pieszych. Zdjęcia 17-20 przedstawiają ewaluację zajęć – kolorowanie sygnalizatorów. Ostatnie dwa zdjęcia ukazują obchody urodzin Leny.