Tegoroczny ciepły i słoneczny wrzesień zachęca dzieci do spędzania czasu i aktywności fizycznej na powietrzu. Przedszkolaki postanowiły spędzić swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka na sportowo wykorzystując sprzyjającą aurę.

Po śniadaniu dzieci ubrane w kolorowe koszulki wyszły do ogrodu przedszkolnego. Tam czekały na nie przygotowane tory przeszkód i wiele innych atrakcji.

Na początku wszystkie dzieci przywitały się ze sobą i innymi uczestnikami sportowej imprezy. Dzieci wysłuchały wiersza o tym, że dobrze być przedszkolakiem.

Jak przystało na prawdziwych sportowców przed zawodami należy dobrze rozgrzać wszystkie mięśnie. Rozgrzewkę dla dzieci przeprowadziła Pani Renia – nasza przedszkolna specjalistka od gimnastyki.

Gdy dzieci się rozruszały rozpoczęły się przedszkolne zawody. Dzieci losowały sportowe zadania i pokonywały trudne tory przeszkód wymagające zwinności, zręczności i koordynacji ruchowej. Mogły też wykazać się siłą podczas przeciągania liny. Trudno było wskazać zwycięzcę, ponieważ każdy okazał się siłaczem. Starsze przedszkolaki ćwiczyły swoją celność do obręczy. Małym sportowcom bardzo podobały się slalomy z jajkiem na łyżce oraz smocza zabawa z wężem chwytającym swój ogon. Nie zabrakło zabaw ruchowych przy muzyce integrujących wszystkie przedszkolaki.

Na zakończenie dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia przy tablicy na holu.

Dzień przedszkolaka wprawił wszystkie dzieci w cudowny nastrój i pozwolił na integrację dzieci z różnych grup przedszkolnych.

Przygotowały: Nauczycielki grup z Filii

Opis galerii zdjęć: Pierwsze cztery zdjęcia ukazują wszystkie grupy przedszkolne podczas rozgrzewki w ogrodzie przedszkolnym. Dwa kolejne to przeciąganie liny poszczególnych grup.  Dwanaście następnych zdjęć przedstawia wspólne zabawy ruchowe integrujące przedszkolaków ze wszystkich grup. Na kolejnych sześciu zdjęcia widać dzieci pokonujące tor przeszkód przygotowany w ogrodzie przedszkolnym. Dwa ostatnie to zdjęcia grupowe przy tablicy na holu przedszkolnym.