W dniu 26 września korzystając w przepięknej pogody grupa dziewiąta wybrała się na wycieczkę autokarową do Wioski Dyniowej mieszczącej się w Majątku Howieny w miejscowości Pomigacze.

Po przybyciu na miejsce czekały na nas Panie animatorki, które zabrały nas w głąb Wioski Dyniowej. Dekoracje pełne dyń, snopków siana oraz kukurydzy wprowadziły nas w jesienny klimat.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania mini ZOO, gdzie mięliśmy okazję zobaczyć a nawet pogłaskać zwierzątka takie jak: osiołki, kucyki, alpaki, daniele, króliki, strusie i papugi. Następnie udaliśmy się do dyniowej piwnicy, gdzie czekał na nas szereg atrakcji między innymi prezentacja dotycząca ciekawostek o dyni. Każde chętne dziecko skosztowało soku z jesiennego daru – dyni. Odbył się huczne tańce w rytmie disco. Po tylu atrakcjach przedszkolaki udały się na krótki odpoczynek połączony z posiłkiem.

Następną atrakcją czekającą na nas były jesienne konkurencje w terenie takie jak dyniowy slalom, rzut do celu. Konkurencjom nie było końca, każdy z zaangażowaniem uczestniczył w zabawach.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyniowy order. To był wspaniały dzień pełen wrażeń, na pewno wrócimy tu jeszcze nie raz.

Przygotowały: Natalia Zarecka, Emilia Bołtryk

Opis galerii: Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci z grupy dziewiątej rozpoczynające przygodę w Wiosce Dyniowej. Na zdjęciach 2-14 widać jak przedszkolaki zwiedzają mini ZOO. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci wchodzące do Piwnicy Dyniowej. Na zdjęciu 17 widać dzieci w piwnicy dyniowej poznające ciekawostki związane z dynią.  Na zdjęciach 18 i 19 przedszkolaki podczas degustacji soku. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci w czasie tańców i zabaw w dyniowej piwnicy.  Na następnych dwóch zdjęciach dzieci mają odpoczynek i posiłek. Zdjęcia 25-29 konkurencje sportowe na terenie Wioski Dyniowej. Ostatnie zdjęcie grupowe.