Corocznie czwartego października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia dzieci z grupy trzeciej przyszły do przedszkola ze swoimi pluszakami-zwierzakami i opowiadały o prawdziwych zwierzętach posiadanych w domu. Rozmawialiśmy o tym, jak trzeba traktować zwierzęta, rozpoznawaliśmy, które są egzotyczne, leśne, wodne, hodowlane, domowe itp. Porównywaliśmy wielkość pluszaków, ćwiczyliśmy z nimi orientację przestrzenną i zaprosiliśmy maskotki do wspólnych zabaw tanecznych. Zwierzaki towarzyszyły dzieciom również w zabawach swobodnych, urozmaicając w ten sposób przedszkolną codzienność.

Przygotowała: E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Dwa pierwsze zdjęcia ukazują dzieci siedzące w kole na dywanie i pozujące ze swoimi pluszakami. Zdjęcia 3-9 ukazują zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem maskotek. Zdjęcie 10 to fotografia grupowa ze wszystkimi pluszakami. Zdjęcia 11-15 prezentują zabawy taneczne, a 16-19 zabawy swobodne.