Dziesiątego października dzieci z grupy drugiej i trzeciej wspólnie uczestniczyły w prowadzonych przez zespół Edu Żaba warsztatach „Egzotyczna podróż”. Nasze przedszkolaki poszerzyły rozumienie pojęcia „zwierzęta egzotyczne” i miały okazję obcować na żywo z przykładami takich zwierząt pochodzących z innych stref klimatycznych. Miały okazję obejrzeć i dotknąć: agamę, węże zbożowe, krocionogi, gekona i jaszczurkę. Podczas trwania warsztatów dzieci zdobywały informacje na temat naturalnego środowiska życia tych zwierząt i dowiedziały się, że nie są one przystosowane do swobodnego życia w naszym klimacie, a nadają się jedynie do hodowli w warunkach domowych, gdzie właściciel dba o zapewnienie im warunków zbliżonych do naturalnych, niezbędnych do ich zdrowego funkcjonowania. To było bardzo pouczające spotkanie!

Przygotowały: E. Kiprianiuk, I. Zaniewska-Ciep, B. Dmitruk, U. Michaluk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dziesięć zdjęć przedstawia dzieci z grupy trzeciej zapoznające się ze zwierzętami egzotycznymi, a kolejne dziewięć dzieci z grupy drugiej w tej samej sytuacji. Zdjęcie 20 przedstawia zbliżenie na agamę. Ostatnie zdjęcie, to pamiątkowa fotografia zbiorowa obu grup z prowadzącymi warsztaty.