Sześciolatki z grupy czwartej uczestniczyły Europejskim Tygodniu Kodowania, czyli oddolnej inicjatywie promującej programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci. Przedszkolaki wzięły udział w dwóch aktywnościach: „Nakarm myszkę” – zabawie dydaktycznej z wykorzystaniem zestawu ćwiczeń z myszką robotyczną Code & Go oraz „Ścieżce kodowania” – zabawie z w której jeden z uczestników za pomocą słownych instrukcji próbował doprowadzić drugiego uczestnika do wyznaczonego miejsca. Podejmowane działania rozwijały logiczne myślenie, kreatywność oraz kształtowały umiejętność współpracy.

Przygotowała: K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Cztery pierwsze zdjęcia zostały wykonane dzieciom podczas zabawy z robotyczną myszką. Na sześciu kolejnych zdjęciach widoczne są dzieci w trakcie zabawy na dużej macie. Ostatnie dwa zdjęcia to certyfikaty przyznane grupie za udział w Code Week.

Certyfikat-Nakarm-myszke

Certyfikat-Sciezka-kodowania