Najtrudniejszy okres jest już za nami. Nasze maluszki z grupy pierwszej pięknie zaadoptowały się do życia przedszkolnego. Interesują się tym, co dzieje się w grupie, chętnie przychodzą do przedszkola i bawią się. Ale życie w naszej grupie to nie tylko zabawy, lecz również nauka. W ramach realizacji bloku tematycznego ,,Kolory jesieni’’ przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z kolorami , podczas których uczyły się rozpoznawania barw. Zabawy kolorami są jednym ze sposobów poznawania świata przez dzieci. Dają możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, rozwijają umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Otaczające nas kolory rozwijają myślenie, inteligencję, wyobraźnię. Do zajęć wykorzystane zostały min. ,,Kolorowe kieszonki’’ – pomoc dydaktyczna , którą placówka otrzymała od zaprzyjaźnionego przedszkola z Niemiec. Zabawy polegały na dopasowywaniu kolorowych patyczków do odpowiednich kieszonek, czyli w tym samym kolorze. Mnóstwo radości sprawiły zabawy z ,,Wiatrakiem matematycznym’’. Wiatrak to innowacyjne urządzenie, służące do nauki matematyki poprzez ruch i aktywność własną dzieci. Podczas zabaw dzieci uczyły się orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, układały wzory. Wprowadzone zostały w świat figur geometrycznych i kolorów. Zabawy z kolorami dostarczyły dzieciom mnóstwo wrażeń. Przedszkolaki bawiły się z ogromnym zaangażowaniem.

Opracowała: Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych dwunastu zdjęciach dzieci uczestniczą w zabawach z ,,Kolorowymi kieszonkami’’. Kolejne dwanaście zdjęć to zabawy z wykorzystaniem  ,,Wiatraka matematycznego’’.