10 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości, a także braliśmy udział w ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki akcji „Szkoła do hymnu” polegającej na uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11.11. We wspólnym i radosnym świętowaniu uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne od maluszków do starszaków. W ten wyjątkowy dzień, odświętnie ubrane dzieci z obu budynków zaśpiewały hymn oraz prezentowały wszystkim przygotowane wiersze, inscenizacje, piosenki i tańce. Celem spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych naszych Przedszkolaków. Zaangażowanie, jakim wykazały się dzieci ze wszystkich grup wiekowych świadczy o tym, że cel został osiągnięty. Pani Dyrektor Przedszkola nie szczędziła pochwał dzieciom, które z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w patriotyczne świętowanie, nauczycielom za przygotowanie grup do występów oraz rodzicom naszych przedszkolaków, którzy pamiętali o odświętnym ubraniu dzieci w tym wyjątkowym dniu. To był niezapomniany i wzruszający, wspólnie spędzony czas. Jesteśmy pewne, że na długo pozostanie w pamięci naszych małych Patriotów.

Przygotowały: Małgorzata Saadoon, Kinga Litwiniec- Burnecka, Urszula Kiryluk, Emilia Bołtryk, Natalia Zarecka

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia wszystkie przedszkolaki podczas śpiewania hymnu. Dziewięć kolejnych zdjęć wykonano podczas występów poszczególnych grup. Zdjęcie jedenaste przedstawia Panią Dyrektor składającą podziękowania dzieciom i nauczycielki z grupy drugiej, które przygotowały dzieciom słodką niespodziankę. Na zdjęciu dwunastym widoczne są wszystkie dzieci i pracownicy biorący udział w uroczystości przedszkolnej w budynku głównym. Na trzynastym zdjęciu widzimy wszystkie przedszkolaki z budynku Filii śpiewające hymn. Na zdjęciu czternastym przedstawione są dzieci z grupy dziewiątej recytujące wiersz „ Moja małą ojczyzna”. J Białobrzeskiej. Zdjęcia od piętnastego do osiemnastego przedstawiają dzieci z poszczególnych grup z wychowawczyniami i Panią Dyrektor. Na kolejnych zdjęciach widzimy delegację w składzie: Pani Dyrektor i wychowawczynie z grupy dziewiątej wraz z dziećmi: Olą, Malwiną, Hanią i Tatianą składającą, jedenastego listopada, kwiaty pod Pomnikiem ofiar i represji w skwerku dr. Wasilewskiego.