20-go listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka w dniu 20 listopada 1989.

Z okazji święta pięcio- i sześciolatki z budynku B uczestniczyły we wspólnych zabawach integrujących dzieci z obu grup przedszkolnych.

Dzieci poznały swoje prawa oraz rolę dorosłych, którzy powinni strzec respektowania tych praw. W trakcie zabaw wszystkie przedszkolaki poznały i zapamiętały swoje prawa. Dowiedziały się, że prawa te przysługują wszystkim dzieciom na całym świecie bez względu na wygląd, narodowość, status społeczny czy religię. Poznały także swoje obowiązki. Nie obeszło się bez wspólnych tańców i zabaw integracyjnych.

Na zakończenie wszystkie dzieci ubrane w tym dniu  na kolor niebieski wykonały wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle gazetki o prawach dziecka.

Opracowały: Natalia Zarecka, Emilia Bołtryk, Beata Sakowska, Dorota Jurczuk

Opis galerii: Na pierwszym zdjęciu przedszkolaki z obu grup na pamiątkowym zdjęciu przy gazetce tematycznej. Na drugim zdjęciu dzieci poznają prawa dziecka i oglądają film edukacyjny o prawach dziecka. Trzecie zdjęcie przedstawia dzieci poznające swoje obowiązki oraz utrwalające wcześniej poznane prawa. Na czwartym zdjęciu tańce i zabawy integracyjne. Piąte zdjęcie to przedszkolaki z grupy siódmej przy gazetce tematycznej.