Dzieci z grupy drugiej i trzeciej wspólnie obchodziły Dzień Bezpiecznego Internetu. Poznały korzyści jak i niebezpieczeństwa wynikające z obcowania z Internetem. Na początku pani Ewelina pokazywała symbole, które dzieci z łatwością rozpoznawały, następnie dzieci poszukiwały drugiej połówki i składały obrazki w jedną całość. Następnie przedszkolaki brały udział w zabawie „Sieć Internetowa”, podczas której łączyły się w jeden łańcuch, tak aby nikt nie pozostał bez połączenia. Przy pomocy zielonych i czerwonych pasków bibuły, dzieci podsumowały zdobyte informacje i odpowiadały na zadawane pytania podnosząc odpowiedni kolor bibuły w górę. Poznały nowy znak graficzny:@ (małpa) i próbowały go narysować na kartkach papieru a następnie na ekranie. Za pomocą kłębka wełny utworzyły sieć internetową- wizualizację połączeń komputerowych na całym świecie. Odgadywały zagadki słowne, obejrzały bajkę edukacyjną wyciągając wnioski z zachowania głównego bohatera.

Przygotowały: E. Kiprianiuk, W. Sadera, U. Michaluk, I. Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych ośmiu zdjęciach dzieci siedzą na dywanie, rozpoznają symbole internetowe, poznają korzyści i zagrożenia wynikające z obcowania z Internetem; dobierają pasujące połówki do obrazków. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci tworzą za pomocą rąk i nóg sieć komputerową dotykając się nawzajem. Następne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci biorące udział w zabawie przy muzyce wykorzystując pocięte paski bibuły w dwóch kolorach. Następnie dzieci oglądają bajkę edukacyjną i wypowiadają się na jej temat, poczym próbują narysować symbol graficzny: @ (małpę). Kolejne zdjęcia przestawiają tworzenie sieci internetowej za pomocą kłębka nici. Na ostatnich zdjęciach dzieci pozują do wspólnych fotografii.