Dnia 27 lutego przedszkolaki z grupy szóstej i ósmej gościły na zajęciach panią Magdę z Państwowej Stacji Sanitarno –  Epidemiologicznej w Hajnówce, która przybliżyła dzieciom tematykę zdrowotną. Opowiedziała dzieciom o czynnikach warunkujących zdrowie. Na modelu szczęki pokazała, jak prawidłowo myć zęby, utrwaliła z dziećmi poszczególne etapy mycia rąk. Ciekawą zabawą był eksperyment – „Bakterie i mydło”, podczas którego dzieci obserwowały, jak mydło wygra walkę z wirusami.

Dziękujemy Pani Magdzie Leszczuk za ciekawe zajęcia.

Przygotowały: Barbara Markiewicz, Diana Podsiadlik, Dorota Jurczuk

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach widać dzieci z grupy szóstej a następnie z grupy ósmej biorące udział w zajęciach z zaproszonym gościem. Dzieci myją ręce i sprawdzają ich czystość. Obserwują sposób szczotkowania zębów na modelu szczęki, po czym czyszczą szczoteczkami ząbki na kartce. Biorą udział w zabawie badawczej, podczas której obserwują zachowanie bakterii w kontakcie z mydłem. Przedostatnie zdjęcie ukazuje wręczanie laurki przez dzieci . Na ostatnim zdjęciu cała grupa pozuje do wspólnej fotografii.