Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego też nasza grupa realizowała blok tematyczny o Dinozaurach.

Sala pięciolatków zmieniła się w prawdziwy Park Jurarski. Oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki – dinozaury, albumy, atlasy,  plakaty, książki. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, a w każdej poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedziały się jak żyły dinozaury oraz kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych a także edukacyjnych, wykorzystując przy tym różnorodne materiały, pomoce, metody, formy.

Takie zajęcia przeniosły dzieci w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat prehistoryczny. Wszystkim dzieciom i Rodzicom dziękujemy za udostępnienie do przedszkola zabawkowych dinozaurów oraz pomocy dydaktycznych.

Przygotowała: D. Jurczuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widzimy dzieci przy dekoracji w sali, a na drugim podczas zajęć dydaktycznych o dinozaurach. Trzynaście następnych zdjęć przedstawia dzieci wykonujące prace plastyczne indywidualnie i grupowo. Na następnych pięciu zdjęciach pięciolatki oglądają albumy, atlasy, książki o dinozaurach przyniesionych z domu. Ostatnie zdjęcie przedstawia swobodną zabawę przy stoliku.