Grupa trzecia z okazji Dnia Dinozaura postanowiła zaprosić rodziców na wspólną ruchowo-muzyczno-plastyczną podróż śladem tych niezwykłych stworzeń. W klimat zaplanowanego na popołudnie spotkania dzieci wdrażały się już od rana, biorąc udział w licznych zabawach i zajęciach poświęconych dinozaurom: Śpiewaliśmy o dinusiu, który zgubił się swej mamie i zjawił się w przedszkolu; karmiliśmy dinozaury; oglądaliśmy i czytaliśmy książki o nich; wykorzystywaliśmy dinozaurowe figurki w zabawach swobodnych. Gdy w przedszkolu zjawili się zaproszeni goście, wspólnie integrowaliśmy się w dinozaurowych zabawach: tańczyliśmy, śpiewaliśmy, ćwiczyliśmy, oglądaliśmy jakie dinozaury wyklują się z jajka, a na koniec powstały dinozaurowe rodzinne prace plastyczne. To był bardzo wesoły dzień! Dziękujemy rodzicom za liczną obecność i aktywny udział w zajęciach!

Przygotowały: E. Kiprianiuk, W. Sadera

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabaw matematycznych z motywem dinozaurów. Zdjęcia 3-16 przedstawiają ruchową część warsztatów z rodzicami. Na zdjęciach 17-19 widać rodziny wykonujące przy stolikach dinozaurowe prace plastyczne, które prezentują na zdjęciu 20. Na zdjęciu 21 widać dzieci pokonujące dinozaurową trasę ruchową. Ostatnie zdjęcie ukazuje dzieci pozujące w stworzonej na dywanie paszczy dinozaura.