Czterolatki z grupy siódmej miały przyjemność gościć w przedszkolu panią Anię – mamę Zosi, która pomogła przedszkolakom w założeniu zielonego ogródka w sali przedszkolnej. Dzieci podczas spotkania, wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu hodowli niektórych roślin oraz dowiedziały się jakich narzędzi używa się w pracach ogrodowych. Przedszkolaki wysiewały różne nasionka, które wcześniej obserwowały przez lupę – porównywały ich wielkość, kształt i kolor. Nie zabrakło również kwitnących, kolorowych wiosennych kwiatów – bratków i prymulek- przyniesionych do przedszkola przez mamę Zosi. Pani Ania, na specjalnych tabliczkach podpisała wszystkie wysiane nasionka i teraz z niecierpliwością  czekamy na nasze roślinki.

Bardzo dziękujemy pani Ani za spotkanie i przygotowanie tak ciekawych zajęć.

Przygotowały: Renata Bartoszewicz, Justyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia ukazują dzieci oraz panią Anię podczas prezentacji nasion, roślin i narzędzi potrzebnych do pracy. Na dziewięciu następnych przedstawione są  dzieci podczas wykonywania kolejnych zadań przy zakładaniu zielonego ogródka w sali.