W związku z realizacją bloku tematyki związanej z pracami w ogrodach na przedwiośniu przedszkolaki z grupy pierwszej założyły własną hodowlę na przedszkolnym parapecie. Najpierw dzieci dowiedziały  się, co jest potrzebne nasionku, aby wyrosła z niego roślina, a potem swoją wiedzę zamieniły w czyn. Trzeba było przygotować wiele przedmiotów. A były to: skrzynki, mini narzędzia ogrodnicze, ziemia, nasiona kwiatów, cebula na szczypior, fasola.  Rozpoczęliśmy nasze działania od obejrzenia i omówienia rzeczy potrzebnych do prac ogrodniczych. Potem ustaliliśmy kolejność wykonywania poszczególnych czynności przy sadzeniu i zabraliśmy się z zapałem do pracy. Każdy nasypywał ziemię łopatką do skrzynek, uklepywał ją a następnie sadziliśmy  cebulę na szczypior, sialiśmy rzeżuchę, nasiona aksamitek. Założyliśmy mini szklarnię fasoli z wykorzystaniem woreczków strunowych, którą powiesiliśmy na przedszkolnym oknie. Następnie wszystko obficie zostało podlane wodą i wysiane rośliny postawiliśmy na parapecie by słoneczko ogrzewało naszą hodowlę i pomagało jej przy wzroście. Po kilku dniach systematycznej pielęgnacji można zauważyć, jak rośliny budzą się do życia. Zorganizowanie ogródka coraz bardziej przybliża nas do przyjścia wiosny, na którą zresztą czekamy z niecierpliwością.

Przygotowała: Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Pierwsze trzy zdjęcia przedstawiają dzieci przygotowujące podłoże do sadzenia i wysiewania. Na kolejnych jedenastu zdjęciach dzieci zakładają samodzielnie hodowlę. Dwa kolejne zdjęcia przedstawiają przedszkolaków usatysfakcjonowanych owocną pracą. Ostatnie cztery zdjęcia zostały wykonane po kilku dniach, na których można zaobserwować, jak urosły nasze rośliny.