Dzieci z grupy pierwszej i drugiej obchodziły wspólnie Pierwszy Dzień Wiosny. Czterolatki przygotowały wiosenny występ dla swych młodszych kolegów. Następnie wszyscy brali udział w zabawach słownych, ruchowych i matematycznych. Dzieci rozpoznawały i nazywały pierwsze oznaki wiosny, rzucały dużą kostką do gry a liczbę oczek przyporządkowywały do konkretnej cyfry, którą samodzielnie odcinały od promyków słońca. Wsłuchiwały się w odgłosy przyrody. Segregowały wiosenne kwiatki według liczby i kolorów; układały rytmy. Brały udział w zabawach ruchowych takich jak naśladowanie zwierząt, slalom między przeszkodami. Na koniec wykonały kolorowe gaiki i wyruszyły na spacer dookoła przedszkola podczas którego mogły pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Jesteśmy pewni , że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, iż Wiosna zawita do nas na dobre.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, U. Michaluk, J. Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych pięciu zdjęciach czterolatki przebrane za bociany, żaby i pszczoły występują przed trzylatkami. Na kolejnych pięciu zdjęciach dzieci rozpoznają i nazywają ilustracje symbolizujące pierwsze oznaki wiosny. Następnie dzieci biorą udział w zabawie w kole. Na kolejnych zdjęciach dzieci siedzą na dywanie przy rozłożonym słoneczku z promyczkami i rzucają dużą kostką do gry. Następnie wsłuchują się w odgłosy przyrody i naśladują ruchem wybrane zwierzęta. Na kolejnych zdjęciach dzieci segregują kwiaty według liczby i koloru, układają rytmy. Następnie ustawione w dwóch rzędach omijają przeszkody. Na kolejnych zdjęciach dzieci dekorują wiosenne gaiki, pozują do wspólnej fotografii i wychodzą na dwór.