Dzieci z grupy drugiej brały udział w regionalnym konkursie plastycznym „Nasz przyjaciel pająk” organizowanym przez Koło Naukowe Biologów działające przy Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Celem konkursu było:

• motywowanie do poszerzania wiedzy na temat różnorodności i morfologii pająków,
  • zwrócenie uwagi na pozytywną rolę pająków w ekosystemach i życiu człowieka,
  • oswojenie lęków przed pająkami i rozbudzanie zainteresowań arachnologią,
  • rozwijanie umiejętności czerpania inspiracji artystycznych z natury,
  • kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci i młodzieży,
  • rozwijanie zdolności manualnych.

Aleksander i Gabryś otrzymali drugie miejsce w kategorii Przedszkola. Dziękujemy rodzicom chłopców za pomoc techniczną. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, U. Michaluk

Opis do zdjęć: Cztery pierwsze zdjęcia przedstawiają pająka stworzonego przez Aleksandra, na kolejnych zdjęciach widać pająka wykonanego przez Gabrysia. Na ostatnim zdjęciu chłopcy pozują do wspólnej fotografii trzymają puchar, dyplomy i torby z prezentami.