Dzieci z grupy drugiej i trzeciej świętowały Dzień Ziemi w Nadleśnictwie Browsk. Leśnicy zaprosili nas na spacer po lesie, podczas którego dzieci mogły bezpośrednio obserwować środowisko leśne. Poznawały świat przyrody wszystkimi zmysłami. Dzięki lornetkom obserwowały ptaki, które towarzyszyły nam przez całą trasę. Podziwiały runo leśne obsypane wiosennymi kwiatami. Widziały ślady zwierząt; wielkie mrowisko; kretowiska; dziuple i barcie na drzewach, a także liczne owady. Aktywne przebywanie w środowisku leśnym w towarzystwie dzielących się swoją wiedzą leśników skłoniło dzieci do refleksji jak ciekawa, potrzebna i piękna jest przyroda, w związku z czym należy jej się troska, szacunek i opieka. Leśnicy zaprosili nas także do ośrodka przyrodniczego, gdzie dzieci podziwiały zebrane tam eksponaty, zdjęcia i liczne pomoce dydaktyczne o tematyce przyrodniczej. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały kolorowe karty pracy, które zabrały do przedszkola. Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Browsk za miłe przyjęcie, ciekawe i pouczające zajęcia w terenie oraz przekazaną wiedzę, która na długo pozostanie w pamięci dzieci!

Przygotowały: I. Zaniewska-Ciep, U. Michaluk, E. Kiprianiuk, W. Sadera

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych piętnastu zdjęciach widać grupę drugą: zdjęcia 1-12: wśród przyrody podczas spaceru edukacyjnego; 13-15: wewnątrz ośrodka edukacji przyrodniczej. Na kolejnych piętnastu zdjęciach widać grupę trzecią: zdjęcia 16-27: wśród przyrody podczas spaceru edukacyjnego; 28-30: wewnątrz ośrodka edukacji przyrodniczej.