Serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Fotograficznym „Rodzinnie i na sportowo”.

REGULAMIN XIII EDYCJI RODZINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO W TYM ROKU POD HASŁEM:

„ Rodzinnie i na sportowo”:

Organizator konkursu: Przedszkole nr 5 w Hajnówce

Nauczycielki odpowiedzialne za organizację: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk, K. Łysakowska, J. Stawarz

Cele konkursu:

• Poznawanie korzyści dla organizmu wynikających z uprawiania sportu.
  •  Kształtowanie sprawności fizycznej, zwinności i koordynacji wzrokowo – ruchowej podczas ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych.
  • Zachęcanie do uprawiania czynnego wypoczynku połączonego z zabawą w gronie rodzinnym.
  • Propagowanie i wzmacnianie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi poprzez wspólne działanie.
  • Rozwijanie zainteresowań fotografowaniem jako jednej z kreatywnych form spędzania wolnego czasu rodziców z dzieckiem;
  • Umożliwienie dzieciom i rodzicom zaprezentowania swojego talentu.

Uczestnicy konkursu:

W konkursie mogą wziąć udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z rodzicami.

Czekamy na zdjęcia przedstawiające dzieci i rodziców, rodzeństwo, całą rodzinę wielopokoleniową podczas prezentowania aktywnej formy ruchu w gronie rodzinnym i radość płynącą z bycia razem.

Warunki uczestnictwa:

• Na konkurs fotograficzny dzieci wraz z rodzicami wykonują 2 zdjęcia w formacie A4 (21×30) przedstawiające osoby w aktywnym ruchu;
  • Do konkursu dopuszcza się tylko zdjęcia wykonane samodzielnie metodą cyfrową.
  • Zdjęcia powinny być wywołane na papierze fotograficznym dobrej jakości.
  • Prace nie mogą być podklejone ani oprawione.
  • Na odwrocie każdej pracy należy przykleić karteczkę z opisem: imię i nazwisko dziecka, numer grupy do której dziecko uczęszcza, tytuł pracy.
  • Organizator zastrzega sobie prawo odrzucenia zdjęć na etapie kwalifikacji na podstawie niezgodności z warunkami Konkursu lub złej jakości technicznej.
  • Rodzic lub opiekun dziecka zgłaszając dziecko do Konkursu oświadcza, iż przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do przesłanych zdjęć, że wszystkie osoby widniejące na fotografiach wyrażają zgodę na ich opublikowanie. Ponadto oświadcza, że wyraża zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie zdjęć oraz opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika na stronie internetowej Przedszkola i Urzędu Miasta Hajnówka.

Termin składania prac:

Zdjęcia należy dostarczyć do 20 maja 2024r. do nauczycielek poszczególnych grup

Oceny dokona komisja powołana przez organizatora konkursu. Decyzje komisji są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

Nagrody:

Przewidziano atrakcyjne nagrody dla uczestników, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca.

Gwarantujemy upominki i dyplomy wszystkim uczestnikom Konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu:

• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi około 27 maja 20234r.
  • Prace konkursowe zaprezentowane będą na wystawie fotograficznej w obu budynkach przedszkola.
  • O terminie podsumowania konkursu i wręczeniu nagród poinformujemy wszystkich uczestników.

Regulamin Konkursu dostępny  na stronie internetowej przedszkola www.przedszkole5.hekko24.pl w zakładce Ogłoszenia i Aktualności oraz na tablicach informacyjnych przed każdą sala.

Uwaga!

Chętni rodzice mogą wywołać zdjęcia w Zakładzie Fotograficznym Klisz-Art przy ulicy Batorego, gdzie fotograf w ramach współpracy z naszym przedszkolem wywoła zdjęcia ze zniżką.