Przedszkolaki z grupy IV odwiedziły magiczną Chatkę Baby Jagi w Orzeszkowie. Tu przeniosły się w świat bajki ,,Jaś i Małgosia”. W chatce pod okiem animatora gotowały zupę z lizaków, sprawdzały czy Baba Jaga miała wygodne łóżko, poznały tajemnicę mikstury i zawartość magicznej szafy. Dla najodważniejszych przygotowana byłą Waga Prawdy, która wyważała dobro i zło. Przedszkolaki odwiedziły podziemne lochy Jasia z kratami. Przy Chatce Baby Jagi dzieci uczestniczyły w grze terenowej ,,Tropem Baby Jagi” z ukrytymi punktami kontrolnymi. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, podczas których własnoręcznie ozdabiały ,,zaczarowane” pierniki oraz otrzymały na pamiątkę magiczne kamienie.

Opracowanie: Joanna Suchodoła, Kinga Litwiniec – Burnecka