Moment przekroczenia przez dziecko 3- letnie progu przedszkola jest nadzwyczaj trudnym przeżyciem, dlatego konieczne jest wspieranie go przez rodzinę i nauczycieli. Z tego względu, szczególną uwagę należy poświęcić procesowi adaptacji dzieci do instytucji wychowania zbiorowego, jaką jest przedszkole. Aby ułatwić dzieciom start w przedszkolu, nauczycielki grupy VI, do której uczęszczają dzieci trzyletnie, zorganizowały w dniach: 29 i 30 sierpnia 2019 r. zajęcia adaptacyjne w budynku filii przedszkola. Uczestniczyły w nich dzieci uczęszczające wcześniej do żłobka oraz dzieci przebywające dotychczas w domu wraz z rodzicami. Maluszki, świetnie poczuły się w naszej placówce, biorąc czynny udział w zabawach integrujących oraz zapoznając się z kącikami tematycznymi i bawiąc się w nowym środowisku. Na ich twarzach widać było ogromne zaciekawienie i radość ze wspólnej zabawy. Odchodząc do domów, obiecały że znów chętnie przyjdą do naszego przedszkola.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz