Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowo – warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Dzieci z grupy dziewiątej przekonały się o tym podczas robienia i picia soków w naszym przedszkolu.
            Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw , później już pozostało wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów. Dodam, że ciekawe było smakowe zestawienie owoców i warzyw wymyślonych samodzielnie przez dzieci .

Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa w dodatku zrobione własnoręcznie…
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

Opracowały: Emilia Bołtryk, Natalia Zarecka

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widzimy wszystkie owoce i warzywa z których powstał sok. Na kolejnych zdjęciach widać etapy powstawania zdrowego soku. Dzieci porównywały zapachy przygotowanych produktów. Pokrojone na kawałki warzywa i owoce dzieci wrzucały do wyciskarki a następnie piły samodzielnie przygotowany sok.