Rysunek uzupełniony wycinanką

Temat: ,,Moja ulubiona forma czynnego wypoczynku”- rysunek uzupełniony wycinanką. Rozwijanie sprawności manualnej oraz wyobraźni twórczej dzieci. ,,Dokończ zdanie”- zabawa Dziecko kończy zdanie nawiązujące do jego ulubionej formy ruchu : Najbardziej lubię poruszać się podczas … ,,Poruszamy się” – zabawa  ruchowo – naśladowcza. Dziecko naśladuje jazdę na rowerze, hulajnodze,  skakanie na …

A ja rosnę i rosnę

Temat: „A ja rosnę i rosnę”- zabawy rozwijające mowę. 1. Słuchanie wiersza czytanego przez rodzica: A jak będę dorosła – Danuta Wawiłow   Jak mi ręce urosną, jak mi nogi urosną, jak już będę dorosła i wysoka jak sosna, to zostanę, zostanę, zostanę… no, kim? To na pewno zostanę lekarzem! Przyjdę …

Gimnastyka- wiersz

Temat: ,,Gimnastyka”- osłuchanie z  wierszem Jadwigi Kaczanowskiej. Rozwijanie mowy i pamięci słuchowej. Rozumienie znaczenia ruchu dla prawidłowego rozwoju. 1.,,Aerobik”- zabawa muzyczno – ruchowa . ( dowolne nagranie muzyki tanecznej). Rodzic  ustawia się przed dzieckiem, przy nagraniu muzyki tanecznej  wykonuje ruchy – podskoki, skłony w przód, skłony w bok, obroty,  wymachy …

Liczymy- zabawa matematyczna

Temat: ,,Liczymy” – zabawa matematyczna. Rozumienie, że wynik liczenia nie zależy od kierunku liczenia. Rozwijanie logicznego myślenia, doskonalenie umiejętności liczenia w miarę szerokim zakresie ( według możliwości indywidualnych dziecka). Wspólne sprzątanie i liczenie. Dorosły sprząta , a dziecko mu pomaga. Ustawia w rzędzie np. krzesła do odkurzania. Proponuje:  Policz. Przygląda …

Wiosenny deszczyk- zabawy matematyczne

Temat: „Wiosenny deszczyk”- zabawy matematyczne. 1. „Osuszamy parasol” Przygotuj: kartkę z narysowanym konturem parasola, drobne przedmioty np. pomponiki, kulki z waty, skrawki materiału; pęsetę, kostkę matematyczną. Dziecko rozkładana na konturze parasola wszystkie drobne przedmioty – to będą kropelki. Następnie rzuca kostką i zabiera pęsetą tyle kropli, ile wyrzuci oczek na …

Powrót bociana

Temat: ,,Powrót bociana” – słuchanie opowiadania A. Widzowskiej. Rozmowa kierowana na podstawie opowiadania i ilustracji. Rozwijanie mowy, wzbogacanie wiedzy o ptakach. 1. Ćwiczenia oddechowe ,,Piórka”. Dziecko układa na dłoni piórko wyciete z papieru (lub w miarę możliwości sztuczne piórko). Wciąga powietrze nosem i wypuszcza ustami – zdmuchuje piórko tak, by …

Brzydkie kaczątko

Temat: „Brzydkie kaczątko”- historyjka obrazkowa. „Brzydkie Kaczątko” Drogie Dzieci! Wczoraj liczyłyście wspólnie z dziesięcioma kaczątkami. Dziś naszym zabawom będzie towarzyszyło jedno kaczątko, ale za to wyjątkowe… 1. „Brzydkie kaczątko” https://www.youtube.com/watch?v=VsevgJe-ro4 2. Obejrzyj historyjkę obrazkową i opowiedz, co wydarzyło się na kolejnych obrazkach: Źródło grafiki: blizejprzedszkola.pl 3. Co mogło wydarzyć się …

Dziesięć kaczuszek- zabawa matematyczna

Temat: „Dziesięć kaczuszek”- zabawa matematyczna zainspirowana wierszem autorskim. Drogie Przedszkolaki! Zapraszam Was dzisiaj do zabawy z gromadką wesołych kaczuszek. A ile ich będzie? Policzycie sami 🙂 Słuchanie wiersza: Dziesięć kaczuszek – Zofia Kajdewicz W piękny dzień wiosenny słońce jasno świeci, a wąską ścieżynką idą kacze dzieci. Wędrują gęsiego za kaczuszką …

Zero, czyli nic- wprowadzenie cyfry 0

ZERO, CZYLI NIC – WPROWADZENIE CYFRY ZERO 1.Posłuchacie wiersza J. Brzechwy Zero  Toczyło się po drodze:  „Z drogi, gdy ja przechodzę!  Ja jestem sto tysięcy,  A może jeszcze więcej”.  Folgując swej naturze, Wołało: „Jestem duże!”  Pyszniło się przed światem,  Że takie jest pękate. Mówili wszyscy z cicha: „Ma brzuch, a …

Wiosenna łąka

Kochani! Zapraszam Was w podróż po wiosennej łące. W lewym górnym rogu jest głośniczek, który po kliknięciu będzie aktywny. Przy każdym slajdzie głośniczek włączamy na nowo. Umieściłam również dwie wiosenne piosenki. Posłuchajcie na poprawę nastroju. Starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących łąki a potem spróbujcie opowiedzieć Rodzicowi, to co …