W związku  realizacją projektu ,,Najstarsze drzewa w Hajnówce’’, pięciolatki z grupy VIII we wrześniu 2021r. ,spotkały się w przedszkolu  w ramach zajęć edukacyjnych z leśnikiem z Nadleśnictwa Hajnówka . Pan Wojtek Furmanek  w bardzo ciekawy sposób wzbogacił i pogłębił wiedzę przyrodniczą oraz słownictwo dzieci.  Zapoznał przedszkolaki z naturalnym okazami liści i owoców różnorodnych drzew, stworzył okazje do eksplorowania materiałem przyrodniczym, ze sposobem rysowania drzewa oraz wspólnie z dziećmi wykonał plakat obrazujący ,,drzewo życia’’ przy pomocy odcisków rączek maczanych w zielonej farbie. Po interesujących zabawach w przedszkolu, pan leśnik zaprosił dzieci na mały spacer , by bliżej i wnikliwiej przyjrzały się różnorodnym, pięknym drzewom, rosnącym w naszym przedszkolnym ogrodzie. Serdecznie dziękujemy panu Wojtkowi za bardzo ciekawe zajęcia.

Przygotowała: Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach widać dzieci siedzące na dywanie w sali w towarzystwie leśnika, który opowiada dzieciom o drzewach, pokazuje liście i owoce drzew, zachęca do eksplorowania. Następnie leśnik uczy przedszkolaki, jak rysuje się drzewo, tworzy wspólnie z dziećmi plakat ,,drzewo życia’’, poprzez odbijania rączek maczanych w zielonej farbie.  Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się w zabawy ruchowo –naśladowcze oraz spacerują po ogrodzie w towarzystwie leśnika i poznają piękne okazy rosnące w naszym ogrodzie  pozują do grupowego zdjęcia z leśnikiem. Ostatnie zdjęcie przedstawia prace plastyczne  wykonane przez pięciolatki podczas realizacji  tematyki ,, Drzewa w naszym mieście’’.