Dzieci z grupy piątej brały udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Sześciolatki realizując tematykę o przetworach na zimę układały na macie do kodowania słoik z warzywami. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Jedna grupa odczytywała współrzędne z kartki a druga układała kubki na macie zgodnie ze współrzędnymi, np. B2; C2; D2, itd. Potem następowała zmiana: druga grupa odczytywała współrzędne z kartki a pierwsza układała obrazki z papryką i czosnkiem zgodnie ze współrzędnymi. Na macie powstał słoik z przetworami na zimę. Następnie dzieci próbowały stworzyć algorytm czyli sposób rozwiązania konkretnego zadania: stworzenie przepisu na wykonanie przetworu na zimę (narysowanie kolejnych etapów postępowania). Dzieci zostały podzielone na cztery zespoły i wspólnie wykonywały przydzielone im zadanie.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na sześciu zdjęciach dzieci układają na macie do kodowania niebieskie kubeczki w kształcie słoika oraz obrazki z warzywami według instrukcji słownej. Następne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach, które wspólnie tworzą etapy powstawania przetworów na zimę. Na kolejnych zdjęciach dzieci siedzą przed matą do kodowania i opisują powstałe przepisy.