Warto od małego kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Czterolatki z grupy II doskonale wiedzą, co należy jeść by być zdrowym. W trakcie realizacji tematu o zdrowiu nauczyły się wybierać wartościowe produkty. Słuchając książki „Kici Kocia. Witaminowe przyjęcie” poznały zdrowe przekąski. Podczas zabawy interaktywnej z wykorzystaniem tablicy multimedialnej uczyły się robić zakupy wybierając zdrową żywność. Nie mogło zabraknąć zabaw z owocami. Dzięki poznawaniu wielozmysłowemu, dzieci rozróżniały i nazywały owoce. Określały ich wielkość i kształt. Przedszkolaki opanowywały umiejętności praktyczne podczas zabawy kulinarnej, krojąc owoce i komponując swoją sałatkę, czasami nawet przełamując niechęć do niektórych z nich.

Przygotowała: K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Pierwsze cztery zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabaw wielozmysłowych z wykorzystaniem owoców. Kolejne pięć zdjęć wykonanych zostało dzieciom w trakcie zabawy interaktywnej z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Na siedmiu następnych zdjęciach widać dzieci w trakcie krojenia owoców na sałatkę owocową.